Warunki użytkowania

Odwiedzający blog mają możliwość komentowania publikowanych tekstów. Chociaż dozwolona jest opcja anonimowej wypowiedzi, prosiłbym o podpisywanie się imieniem lub pseudonimem.

Każdy z przesłanych komentarzy jest moderowany. W przypadku przekroczenia pewnych granic (wulgaryzmy, obrażanie rozmówców) zastrzegam sobie prawo do usuwania komentarzy. Jednocześnie przypominam – ani w 2007 roku, kiedy zacząłem blogować, ani dziś nie myślę o usuwaniu komentarzy krytycznych w stosunku do mnie lub moich poglądów.

Creative Commons

Jako że nie jestem zwolennikiem formuły ,,all rights reserved’’ znajdujące się na blogu materiały mojego autorstwa udostępniam w oparciu o licencję Creative Commons 3.0 – z uznaniem autorstwa, na warunkach niekomercyjnych. Tym samym zezwalam na kopiowanie, rozpowszechnianie oraz cytowanie moich utworów przy jednoczesnym załączeniu informacji o autorze oraz linku odsyłającego na blog. Użytkowanie udostępnionych treści może mieć charakter wyłącznie niekomercyjny.

Pisząc o utworach mam na myśli przede wszystkim teksty mojego autorstwa. Szablon bloga (Travel) został zmodyfikowany przy użyciu materiałów z wolnej licencji.

Creative Commons 3.0 – Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne
Skrócona treść licencji

Nie wykluczam odstępstw od wyżej wymienionej licencji oraz indywidualnego rozpatrywania spraw. W razie jakichkolwiek niejasności proszę o kontakt.