O mnie

Na co dzień staram się rozwijać moje zainteresowanie szeroko pojętą polityką i mediami. Służy temu studiowanie politologii oraz bezpieczeństwa wewnętrznego. Politycznie najbliżej moim poglądom do socjalizmu demokratycznego. Do tego jestem niewierzący. Niepokornych jednak uprzedzam, że urodziłem się już w wolnej Polsce i tym samym dorabianie mi gęby komunisty jest bezzasadne.

Drugą mają pasją jest azjatycka popkultura, przede wszystkim japońska animacja – skrupulatnie śledzę zapowiedzi, aby potem na bieżąco pochłaniać kolejne premierowe tytuły. Lista kilkuset obejrzanych anime to mój mały powód do dumy. Śmieszne? Dziecinne? Myślę, że nie mniej niż wyczekiwanie z wypiekami na twarzy kolejnych jankeskich seriali. Nie stronię także od mang, japońskiej muzyki i koreańskich filmów wojennych. Nie utożsamiam się z subkulturą ,,otaku’’, ponieważ ta ośmiesza kulturę Kraju Kwitnącej Wiśni. Trenuję wdzięczną sztukę walki jaką jest judo – zbyt krótko, aby się tym faktem chwalić, wystarczająco długo, aby dostrzec jej piękno.

Blogując cenię sobie anonimowość, dlatego będę wdzięczny, jeśli zachowasz moją tożsamość dla siebie. Więcej informacji na mój temat znajduje się na profilu Blogger.

Moje blogi

Moim pierwszym poważnym blogiem było założone w 2007 roku Quasi 9.999. Pisałem w nim o wszystkim i niczym – tematy wyższych lotów przeplatały się z tymi luźniejszymi. Rok 2013 okazał się czasem zmian.

Na początku lutego stworzyłem nowy blog Animepol 24, na którym piszę o azjatyckiej popkulturze. Jeżeli cenisz sobie rzeczowe recenzje lub chciałbyś chociaż w małym stopniu zrozumieć fenomen anime, mangi lub innego ryżowego pojęcia, zapraszam – www.animepol24.blogspot.com.

W sierpniu Quasi 9.999 zmieniło nazwę na Zoon politica. Od tej chwili jest blogiem traktującym o polityce i mediach.

Kontakt

E-mail:
lukawars@gmail.com

Gadu-Gadu:
47604591