19 września 2010

Tchnięcie życia

Dla tych, którzy uważnie czytają mój blog nie jest tajemnicą, że jestem twardym zwolennikiem krwiodawstwa, które swoją drogą uważam za jedną z wielu form współczesnego patriotyzmu. Myślę nawet o aktywniejszym udzielaniu się przy idei niesienia pomocy.

Jutro wyjeżdżam z dziewczyną na tygodniowy obóz integracyjny w Zakopanem. Pewnie dobrze będziemy się bawić. Oczywiście nie oznacza to rezygnacji z pomocy innym. Całkiem niedawno, po długiej przerwie wydrukowałem ponownie ''Oświadczenie Dobrej Woli''. Wiem, że termin nie wszystkim jest znany mimo, że cała inicjatywa powstała przed laty (ja dowiedziałem się o niej na forum ateista.pl). Czym jest te oświadczenie? Najprościej mówiąc deklaracją, w której zezwalamy na wykorzystanie naszych organów po zgonie, oczywiście do przeszczepów.

Transplantacje w niektórych kręgach są jeszcze tematem kontrowersyjnym. Nawiasem mówiąc negatywny wizerunek starannie umacniał kościół katolicki, który oddawanie organów uważał za grzech śmiertelny. Pod wpływem popularyzacji tych zabiegów oraz opinii publicznej stanowisko kościoła uległo zmianie (tylko czekać na pochwalenie ślubów homoseksualistów oraz aborcji). Szczęśliwie pomimo wychowania w zaściankowej rodzinie rozwinąłem własny system wartości, w którym nie ma miejsca dla Boga. Każdy z nas (a przynajmniej większość) ma wrodzony dar ratowania drugiej osoby. Skoro przyjdzie na mnie czas, nie powinienem odbierać możliwości dalszego funkcjonowania innemu człowiekowi. Śmierć to tylko zwieńczenie całego naszego życia. Od nas zależy czy w tym właśnie dniu będziemy dumni z własnych czynów. Myślę, że idę właściwą dla siebie drogą ;)

Jeśli jesteś osobą pełnoletnią, masz w sobie chęć pomocy innym i nie boisz się wiecznego potępienia, nie pozwól odebrać szansy życia drugiemu człowiekowi. Szczerze zastanawiam się również nad zostaniem dawcą szpiku kostnego, zapoznałem się już ze wszystkimi procedurami i zapewniam was, że sam zabieg nie należy do niebezpiecznych.

Poniżej przedstawiam wam kilka przydatnych linków zarówno do moich postów powiązanych z tym tematem jak i stron z istotnymi informacjami:
  1. Quasi 9.999: Patriotyzm
  2. Quasi 9.999: Krwiodawstwo w Polsce
  3. KREWNIACY - Internetowy serwis Honorowego Krwiodawstwa
  4. TRANSPLANTACJE - Strona poświęcona przeszczepom z wzorami Oświadczeń Woli do wydruku.